Best Sewing Scissors in 2021 Reviewed (2022)

Nie ma znaczenia, co masz w swoim pudełku rzemieślniczym lub szufladzie, każdy dom potrzebuje. pary nożyczek do szycia. Mają one tak wiele zastosowań, ale nawet jeśli trzymasz się ich głównego celu, jakim jest cięcie tkanin, musisz kupić parę wysokiej jakości. Lepsze marki znacznie ułatwiają życie, więc kiedy próbujesz wykonać precyzyjne cięcie grubych materiałów lub cienkiego kawałka nici, nie zawiodą Cię.

Każdy produkt obiecuje, że jego jest najlepszy, więc jak możesz zaufać każdej marce? W przeszłości było to dla nas trudne, ale teraz, gdy wiemy, czego szukać, stworzyliśmy naszą listę najlepszych nożyczek do szycia, aby pomóc innym. Każdy produkt poniżej jest w stanie poprawić Twoje doświadczenie w szyciu. Wszystko, od łatwości użycia, do materiałów, jest brane pod uwagę, więc aby znaleźć swoją następną parę nożyczek do szycia, czytaj dalej.

Podsumowanie Najlepszych Nożyczek do Szycia

 • Wybór Redaktora
  Gingher 8-.Inch Knife Edge Dressmaker’s Shears (Amazon) – Review
 • Best Soft Grip
  Fiskars 175800-1002 Razor-edge Softgrip Scissors, 8 Inch, Black (Amazon) – recenzja
 • Best Multipack
  Best Titanium Scissors – 3 Shears in One Pack (Amazon) – recenzja
 • Best Japanese
  Kai 5210 8-cala Nożyce krawieckie (N5210) (Amazon) – Recenzja
 • Najlepsze Premium
  LIVINGO Premium Tailor Scissors Heavy Duty (Amazon) – Recenzja
 • Najlepsze Heavy Duty
  OneSquare Professional Heavy Duty High Carbon Steel Tailor Scissor (Amazon) – Recenzja
 • Najlepsze nożyczki krawieckie (Amazon) Recenzja
 • Najlepsze ząbkowane
  Havel’s 30212 Serrated Fabric Scissors (Amazon) – Recenzja

Reviews

Editor’s Choice: Gingher 8-Inch Knife Edge Dressmaker’s Shears

Best Sewing Scissors in 2021 Reviewed (1)

Uwielbiamy gładkie odwołanie tego produktu, ale oferuje on o wiele więcej niż dobry wygląd, aby uczynić je najlepszymi nożyczkami do szycia w naszych oczach. Przy długości 8 cali, są idealne do wykonywania długich cięć na tkaninie, aby upewnić się, że są one odpowiednim rozmiarem dla twojego następnego projektu. Wystarczająco mocne, aby przeciąć wiele warstw za jednym razem, Gingher zadbał o to, aby można je było bezpiecznie przechowywać w szufladzie lub pudełku na przybory rzemieślnicze, dzięki twardej plastikowej osłonie, która wygodnie przylega do nożyczek. To również pomaga utrzymać je w czystości i z dala od kurzu, przedłużając ich ostrość.

Materiał użyty do produkcji to podwójnie platerowany chrom-nikiel, co czyni je jednymi z najbardziej trwałych nożyczek krawieckich dostępnych na rynku. Wygięty uchwyt pomaga utrzymać materiał płasko, dzięki czemu łatwiej jest ciąć gładko i z większą dokładnością. Ostrza nożyczek tną na całej długości, aż do czubka i są łatwe do naostrzenia, gdy nadejdzie czas. Wygodne do trzymania przez dłuższy czas, mają klasyczny wygląd i będą służyć przez wiele lat.

PROS:

 • Długość 8 cali
 • Wygodny w trzymaniu
 • Dostarczany z osłoną ochronną
 • Wykonany z podwójnie platerowanego chromoniklu
 • Ostry aż po końcówkę

Konsultacje:

(brak)

Najlepszy miękki uchwyt: Fiskars 175800-1002 Razor-edge Softgrip Scissors, 8 Inch, Black

Best Sewing Scissors in 2021 Reviewed (2)

Plastik uchwytów jest ukształtowany w sposób, który sprawia, że są one miękkie i wygodne przy dłuższym użytkowaniu, więc jeśli masz w głowie projekt, który będzie wymagał dużo cięcia, są one świetną opcją. Są to rodzaj nożyczek do szycia, które wyglądają niezwykle ostro z daleka i są jeszcze bardziej imponujące, gdy używasz ich do prześlizgiwania się po tkaninie. Taka jest moc cięcia, że mogą być używane do cięcia przez gruby materiał, a ponieważ są wykonane ze stali nierdzewnej, są bardziej wytrzymałe niż większość.

Podoba nam się, że są one objęte dożywotnią gwarancją, ponieważ niewiele nożyczek do szycia oferuje taki dodatek, ale od ergonomicznego uchwytu do jakości ostrza, nie wydaje się, że będziesz go potrzebować. Są one zaprojektowane tak, aby zmniejszyć zmęczenie dłoni, co jest dobre, ponieważ czują się tak dobrze, że możesz spróbować znaleźć więcej powodów, aby ich użyć.

PROS:

 • Ostrza ze stali nierdzewnej są trwałe
 • Ergonomiczna rękojeść z miękkim uchwytem
 • Dostarczane z dożywotnią gwarancją

CONS:

 • Mogą być trochę duże dla małych dłoni

Najlepszy Multipack: Best Titanium Scissors – 3 Shears in One Pack

Best Sewing Scissors in 2021 Reviewed (3)

Więcej niż tylko multipack nożyczek, te nożyczki do szycia są w 3 różnych rozmiarach, co oznacza, że jesteś gotowy do podjęcia różnych zadań. Nie tylko to, ale są one w rozsądnej cenie, co jest czymś, co nie zawsze można zobaczyć, jeśli chodzi o materiały rzemieślnicze. Wykonane z tytanu, są ostre jak brzytwa i wystarczająco wytrzymałe, aby przetrwać przez długi czas bez konieczności ostrzenia. Miękki uchwyt jest wygodny we wszystkich 3 nożyczkach i otrzymujesz parę nożyczek 5,5-calowych, jak również 8,5-calowych i 10-calowych. Różne rozmiary sprawiają, że są one idealne do haftu i krawiectwa i mogą być używane do wszystkiego, od cięcia małych kawałków nici do pełnowymiarowych tkanin.

Odporne na rdzę i wystarczająco lekkie, aby wygodnie ciąć, prześlizgują się przez różne tkaniny i są również świetne do zwykłych potrzeb domowych.

PROZUMIENIE:

 • Zawiera 3 pary nożyczek krawieckich
 • Wygodny uchwyt
 • Połączony tytan jest wytrzymały
 • Lekki

KONS:

 • Niektórzy wolą ostrzejsze ostrza

Najlepsze japońskie: Kai 5210 8-calowe nożyce krawieckie (N5210)

Z rosnącą reputacją, Kai produkuje wysokiej jakości nożyczki krawieckie w rozsądnej cenie. Są one wykonane w Japonii, co często jest oznaką wysokiej jakości produktu i występują w różnych odmianach. Jest wersja profesjonalna, która daje ci trochę więcej, ale zwykłe nożyczki codziennego użytku są również wytrzymałe i idealne do dłuższego użytkowania.

Ergonomiczny uchwyt jest wygodny do trzymania, ale to hartowana stal nierdzewna robi największe wrażenie. Przecinają wiele warstw z precyzją i ułatwiają tworzenie prostych linii. Innym składnikiem w stali jest wanad, który Kai nazywa ich tajny składnik. Na 8 cali długości, dostajesz dużo ostrza za cenę, która czuje się bardziej jak okazja, im dłużej ich używasz. Są one łatwe do ostrzenia siebie, chociaż nie będzie dużo kosztować, aby uzyskać profesjonalny zrobić to dla Ciebie lokalnie.

PROS:

 • Wyprodukowano w Japonii
 • Rozsądna cena
 • Ostrza wykonane z hartowanej stali nierdzewnej

Konsekwencje:

 • Tabka między rękojeściami może szczypać

Najlepsze Premium: LIVINGO Premium Tailor Scissors Heavy Duty

Best Sewing Scissors in 2021 Reviewed (5)

Wysokiej gęstości stal klasy premium tych nożyczek krawieckich czyni je jednymi z najtwardszych i najostrzejszych na naszej liście. Ergonomiczny uchwyt tylko dodaje jakości i sprawia, że są wygodne nawet podczas pracy na masywnym kawałku materiału. Są odporne na rdzę, więc przekonasz się, że będą działać jak nowe przez wiele lat, jeśli tylko będziesz je ostrzył od czasu do czasu.

Jedną z najbardziej imponujących cech jest to, że mogą one przeciąć do 16 kawałków tkaniny za jednym razem i są świetne do wszystkiego, od rękodzieła, pikowania, krawiectwa, krawiectwa, prac domowych, użytku biurowego i wielu innych. Są one również odporne na kleje, więc jeśli używasz ich do rzemiosła, to klej nie powinien wpływać na ich trwałość. 9,5 cala długości, z długą listą pozytywnych recenzji, są świetną opcją dla każdego, kto ma swój własny biznes krawiecki lub rzemieślniczy lub po prostu chce mieć wysokiej jakości nożyczki do szycia, aby mieć je zawsze pod ręką.

PROS:

 • Odporna na rdzę stal o wysokiej gęstości
 • Możliwość cięcia przez 16 warstw tkaniny
 • 9.5 cali długości
 • Wytrzymałość

Konsekwencje:

 • Trochę za duże do mniejszych cięć

Najlepsze Heavy Duty: OneSquare Professional Heavy Duty High Carbon Steel Tailor Scissor

Best Sewing Scissors in 2021 Reviewed (6)

Sprzedają ten produkt jako parę nożyczek o wytrzymałości przemysłowej, która przykuwa uwagę, a po bliższej inspekcji można zobaczyć, co mają na myśli. Ostrza z wysokowęglowej stali zapewniają jakość, którą można poczuć podczas przesuwania się przez wiele warstw tkaniny. Przyciąga nas również czarny wygląd nożyczek oraz szlifowana krawędź tnąca, która zapewnia ich wieloletnie użytkowanie. Są one lekko naoliwione, aby przedłużyć ich żywotność, co firma zaleca robić, aby mieć pewność, że będą służyć przez długi czas.

Zagięte na boki uchwyty są wyprofilowane dla wygody, podobnie jak materiał. Są one gumowane, co sprawia, że są idealne do długich cięć i używania ich dzień w dzień. Ze względu na ich wytrzymałość, są zalecane do cięcia skóry, tkanin, plastiku, winylu, dżinsu i wielu innych materiałów o dużej wytrzymałości.

PROS:

 • Ostrza ze stali wysokowęglowej
 • Gumowana rękojeść
 • Dostarczane lekko naoliwione, aby przedłużyć żywotność

KONS:

 • Może być nieco ciężki dla niektórych osób

Najlepsze ząbkowane: Havel’s 30212 Serrated Fabric Scissors

Best Sewing Scissors in 2021 Reviewed (7)

Zawarliśmy je na wypadek, gdybyś szukał pary ząbkowanych nożyczek do tkanin, ponieważ są one jednymi z najlepszych dostępnych. Produkt ten nie tylko posiada ochronną plastikową osłonę, ale to co jest w środku to ostrze wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Drobne ząbki ząbkowanego ostrza utrzymują tkaninę w miejscu, więc podczas cięcia można to zrobić z precyzją. Wygodny uchwyt jest pewny w palcach i nie powoduje uczucia szczypania podczas ściskania.

Ponieważ ząbkowane cięcie może często pozostawiać postrzępione końce i, spójrzmy prawdzie w oczy, trochę bałaganu, gdy używasz nożyczek niskiej jakości, jest to rodzaj produktu, który może pomóc pozostawić twoje cięcia wyglądające profesjonalnie. Często polecane do użytku profesjonalnego, mają dobrą wagę, choć niektórzy mogą uznać, że są zbyt ciężkie.

PROS:

 • Zawiera pokrowiec ochronny
 • Drobne ząbki do utrzymywania tkanin w miejscu
 • Wysokiej jakości ostrza ze stali nierdzewnej

CONS:

 • Mogą być trochę drogie dla niektórych budżetów

Każdy potrzebuje wysokiej jakości nożyczek wokół domu, ale ci, którzy mają różne hobby i zadania do wykonania, przekonają się, że zwykła para nie wystarczy. To jest, gdzie nożyczki do szycia przyjść w. Często ostre jak brzytwa i wygodne do trzymania, mogą być idealne do cięcia przez różne tkaniny, co czyni je idealnym dodatkiem do Twojej kuchni lub rzemiosła draw.

Problemem jest to, że istnieje wiele tanich imitatorów zalewających rynek. To sprawia, że trudno jest odróżnić te renomowane od tych, które złamią się w ciągu miesiąca lub dwóch. Ponieważ powinny być ciężkie, można oczekiwać, że para nożyczek do szycia będzie trwać wiele lat. Dlatego właśnie stworzyliśmy poniższy przewodnik kupującego. Kiedy go przeczytasz, będziesz wiedział, do czego zdolna jest para nożyczek wysokiej jakości.

What To Look For In Sewing Scissors

Wygodny uchwyt

Nie możemy tego wystarczająco podkreślić. Ponieważ niektóre projekty oznaczają, że będziesz musiał zwiększyć napięcie i ścisnąć trochę mocniej niż zwykle, chcesz znaleźć nożyczki do szycia, które nie będą szczypać. Będziesz w stanie powiedzieć wiele na podstawie użytych materiałów i kształtu uchwytu. Wszystko, co jest gumowane lub wykonane z gładkiego, zakrzywionego plastiku jest dobre, a im bardziej miękkie tym lepiej.

Powiedziawszy to, kształt i krzywizna uchwytu będzie przechodzić długą drogę w kierunku zapewnienia komfortu. Ergonomiczna rączka jest koniecznością, w pewnym sensie ważniejszą niż ostrza.

Jakość ostrzy

Żadne nożyczki nie będą warte rozważenia, jeśli ostrza nie będą wykonane z wysokiej jakości materiału. Możesz wybierać spośród hartowanej stali nierdzewnej lub węgla, a nawet tytanu, ponieważ wszystkie trzy są znane z trwałości i ostrości. Jakość ostrza określi jak długo będą one trwać zanim będą wymagać ostrzenia i jak ostre są w pierwszej kolejności.

Jest to istotne, ponieważ potrzebujesz czegoś, co będzie poruszać się bez wysiłku przez wiele warstw tkanin, a nie drapać i powodować, że materiał będzie się strzępić.

Długość ostrza

Jest to coś, co musisz rozważyć przed zakupem, ponieważ długość ostrza będzie przechodzić długą drogę w kierunku tego, jak użyteczne są. Jeśli używasz ich do projektów takich jak pikowanie, będziesz chciał mieć dłuższe ostrze, które przetnie długą sekcję tkaniny. Bardziej skomplikowane cięcia i zadania nie będą wymagały tak długiego ostrza.

Odporne na rdzę

Potrzebujesz produktu, który nie będzie się psuł na łasce żywiołów. Nawet jeśli nie są wystawione na działanie wody, nożyczki do szycia niskiej jakości mogą dość szybko pokazać oznaki zepsucia. Aby upewnić się, że produkt, który kupisz będzie z Tobą przez wiele lat, wybierz taki, który jest odporny na rdzę.

Ochrona

Przypadki się zdarzają, a ponieważ nożyczki do szycia są jednymi z najostrzejszych przedmiotów, jakie będziesz miał w domu, ważne jest, aby znaleźć parę z ochronną osłoną. To nie tylko ochroni Cię przed skaleczeniami i otarciami (zwłaszcza ostrą końcówką), ale także ochroni ostrza i przedłuży ich żywotność.

Właściwa waga

Niektóre nożyczki do szycia są wykonane z metalowych części, co może spowodować, że będą ważyć trochę więcej niż te, które mają plastikowe uchwyty. To jest w porządku dla wielu ludzi, ale nie każdy się z nimi dogaduje. Musisz rozważyć, jak ciężkie mogą być nożyczki do szycia, zanim staną się niewygodne.

Będziesz zadowolony, że wziąłeś to pod uwagę, kiedy jesteś w połowie długiego cięcia.

Gwarancja

Możesz się zastanawiać, dlaczego potrzebujesz gwarancji na nożyczki, ale to nie są zwykłe inwestycje. Ponieważ ich jakość ma być wyższa niż zwykłych nożyczek, przekonasz się, że ich cena jest wyższa. Jednak jakość wykonania powinna zapewnić, że będą one trwać długo. Jeśli tak się nie stanie, zawsze dobrze jest mieć gwarancję, na którą można się powołać.

Ostre na końcu

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że ich nożyczki powinny być ostre na całej długości ostrza, ale lepsze produkty ułatwiają tworzenie długich cięć, które zmniejszają zmęczenie rąk. Jednym ze sposobów upewnienia się, że spędzasz mniej czasu na cięciu jest szukanie nożyczek do szycia, które są ostre na całej drodze do końcówki.

Jak utrzymać nożyczki do szycia

Mimo, że nie są one drogim zakupem, nadal będziesz chciał się upewnić, że dbasz o swoje nożyczki do szycia najlepiej jak potrafisz. Pomiędzy ostrzeniem ich i utrzymywaniem ochronnej osłony na ostrzach, gdy nie są używane, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić.

Przede wszystkim, użyj wilgotnej szmatki do wytarcia ostrza po każdym użyciu przed wysuszeniem go prawidłowo i ostrożnie. Następnie, posmaruj ostrza olejem domowym lub specjalistycznym olejem do nożyczek, aby przedłużyć ich użytkowanie. Niektórzy używają smaru takiego jak WD-40, ale wszystko, co zapobiega korozji i utrzymuje nożyczki w dobrym stanie roboczym będzie korzystne.

Różne rodzaje nożyczek do szycia

Jest to coś, o czym wiele osób ma tendencję zapominać; nożyczki do szycia występują w różnych kształtach i rozmiarach i są znane pod różnymi nazwami. Oto niektóre z najbardziej powszechnych:

Nożyce krawieckie

Jak sama nazwa wskazuje, są one często używane do cięcia tkanin na ubrania, a typowe nożyce krawieckie będą mierzyć od 7 do 10 cali.

Ciężkie i idealne do cięcia wielu warstw za jednym zamachem, są najbardziej prawdopodobnym typem nożyc do szycia, które rozważałeś bezwiednie.

Nożyce do różowienia

To są nożyce, które mogłeś zobaczyć, ale nie miałeś pojęcia jak się nazywają. Tną one w kształcie zygzaka nadając zwykłemu kawałkowi tkaniny nowy wygląd. Na wiele sposobów, wyszły one z mody w czasie i są często używane w rzemiośle, które wiążą się z papierem.

Nożyce krawieckie

Niektóre z mniejszych nożyczek krawieckich noszą nazwę nożyc krawieckich. Mają długość do około 5 cali i grube ostrza, aby przebić się przez twarde tkaniny, które są trudne do przebicia. Ze względu na ich kompaktowy rozmiar, są łatwe do przechowywania i wiele osób lubi trzymać parę wokół, nawet jeśli zainwestowali w nożyce krawieckie.

Ile kosztują nożyczki krawieckie?

Pomimo, że koszt nie jest ogromny, wysokiej jakości nożyczki krawieckie mogą być inwestycją dla niektórych ludzi. The reward is in the ease of use as they manage to cut through thick layers with ease.

Because of the build quality of the better products, you should expect to spend around $20 for a decent pair of sewing scissors. Niektóre renomowane produkty kosztują tylko około $15, ale to może być trochę hazard.

Każdy z zalecanych produktów powyżej byłby wartym uwagi dodatkiem do twojego rzemiosła lub zestawu do szycia.

Jakie są najlepsze nożyczki do szycia?

To będzie zależało od Twoich potrzeb, jeśli szukasz tylko pary, której możesz użyć do przecinania nici, ale która będzie trwała długo, wtedy przekonasz się, że którekolwiek z 7 najlepszych wystarczą.

Jednakże jest para, która jest o wiele lepsza od pozostałych: Gingher 8-Inch Knife Edge Dressmaker’s Shears. Posiadają one niewiarygodnie ostre ostrza i dobrą długość, co oznacza, że mogą być używane do wielu warstw trudnych tkanin. Plastikowa osłona chroni je podczas przechowywania, a jakość wykonania z chromoniklu sprawia, że są one lepsze od konkurencji, zwłaszcza za tę cenę.

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Trent Wehner

Last Updated: 08/24/2022

Views: 6232

Rating: 4.6 / 5 (76 voted)

Reviews: 91% of readers found this page helpful

Author information

Name: Trent Wehner

Birthday: 1993-03-14

Address: 872 Kevin Squares, New Codyville, AK 01785-0416

Phone: +18698800304764

Job: Senior Farming Developer

Hobby: Paintball, Calligraphy, Hunting, Flying disc, Lapidary, Rafting, Inline skating

Introduction: My name is Trent Wehner, I am a talented, brainy, zealous, light, funny, gleaming, attractive person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.